Amatör Video İle 40. Binlik Etki

  • Aydın Gazete
  • 23 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Toplum Sağlığı Merkezinde görevli sağlık personelleri ile gönüllüler bir araya gelerek kanserden korunma yollarının anlatıldığı bir videoya imza attı.

Kanser tarama testleri ve Kuşadası röportajı adı altında 2 video hazırlayan ekip videolar ile toplamda yaklaşık 40.000 kişiye ulaştı. 

Aydın Halk Sağlığı müdürlüğü sosyal medya hesabında paylaşılan videolarda Meme Kanserinin yanı sıra Rahim Ağzı Kanseri, Kolon Kanseri, kanser tarama testleri, kanserden korunma yolları komşuların bir araya geldiği kadınlar günü sohbeti ile anlatılıyor. Ayrıca Kuşadası Merkezde ve Kirazlı köyünde kanser tarama testleri ile ilgili vatandaşlara  mikrofon uzatılıyor.

Kanserde erken teşhisin önemini vurgulamak ve toplumda farkındalık yaratmak için tekrar bir araya gelen Ebe Sibel Yıldız, Ebe Aysel Erdoğan, Hemşire Gönül Demircan, Melek Pehlivan, Gülten Şahin, Karadeniz, Doğu Anadolu, Trakya ve Ege şivesi ile anlatımın yanı sıra hip hop tarzı müzik ile de kanserden korunma yollarını anlattı. 

Kanserden korunma yolları konusunda bilgiler verilen videoda 40-69 yaş arası kadınlarda meme kanseri, 30-65 yaş arası kadınlarda rahim ağzı kanseri 50-70 yaş arası kadın ve erkeklerde bağırsak kanseri taramalarının yapıldığı, Aile Sağlığı Merkezi ve Kanser Erken Teşhis Tarama Eğitim Merkezlerinde yapılan testlerin ücretsiz olduğu, sağlıklı yaşam için tüm halkımızın taramalara katılması ve destek vermesi gerektiği anlatılıyor.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar