Analig Basketbolda Bir Üst Tur Aydın’ın

  • Aydın Gazete
  • 23 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Anadolu Yıldızlar Ligi’nde (ANALİG) Aydın’ı temsilen katılan erkek ve kız basketbol takımları, gruplardan çıkarak bir üst tura katılmaya hak kazandı.
17-20 Aralık 2015 tarihleri arasında Muğla ilinde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Yıldızlar kategorisi grup müsabakalarına erkek ve kızlar kategorisinde 10 il takımı katıldı. Aydın’ı temsilen katılan kız takımı grubundan 1’inci olarak, erkek takımı ise grubundan 2’nci olarak çıkarak bir üst turda mücadele etmeye hak kazandı.
Başarılı sporcuları kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, “Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu Yıldızlar Ligi oluşturulmuştur. İlimizi temsilen katılan kız takımımız grubundan 1’inci olarak, erkek takımımız grubundan 2’nci olarak ayrılmıştır ve bir üst tura çıkmaya hak kazanmışlardır. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak ilimizin yıldızlar kategorisi kız-erkek basketbol takımı sporcularını ve Basketbol Antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar