Elektronik Sigara Modelleri Neden Patlar

  • Aydın Gazete
  • 1 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Son günlerde ortaya çıkan Elektronik sigara patlama haberlerine karşın sektörde öncü bir kaç marka farklı ağızlardan açıklamalar yaparken, söylenenlerin aynı noktayı işaret ettikleri gözlemlenmiştir. Amerika ve Kanada ülkelerinde 2 farklı patlamayı aynı sebeple patladığı ve bu patlamanın elektronik sigara harici pillerden kaynaklandığı, kullanıcıların yanlış şarj ve kullanım sonucunda bu patlamanın yaşandığı ifade edilirken, bu patlamaların tüm elektronik cihazlarda meydana geldiğini, özellikle cep telefonlarında da sık yaşandığı belirtilmiştir. Kullanıcı hatası olarak belirlenen bu hataların ana sebepleri ve bu problemlerin yaşanmaması için hangi cihazların ne şekilde kullanılacağı sektörde tecrübeli Türkiye Joyetech Elektronik Sigara yetkilileri açıklamada bulundu.

Joyetech Elektronik Sigara Modelleri Neden Patlar? 

 

Yeni Nesil yani 2015 yılı sonrasında üretilen Elektronik sigara modelleri patlamaz. Sektörde öncü Elektronik Sigara markalarının mühendisleri tarafından geliştirilen 4 devre koruma sistemi sayesinde yüksek ateşleme ve elektrik akımlarının fazla gelmesi sonucunda bu devre koruma sistemleri patlama ya da arıza problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Haberde yer alan patlama cihazdan değil pilden kaynaklıdır. Orjinal Pil kullanımı ve şarj esnasında cihazın kapalı konumda bulunması bu ve buna benzer tüm problemleri ortadan kaldırır ve yeni nesil elektronik sigara cihazlarını güvenle kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Hangi markalarda 4 Kademeli Koruma Vardır?

 

Başta Joyetech markası olmak üzere, Smok, Eleaf, Wismec markalarında çift ve 4 kademeli güvenlik devre koruması mevcuttur. Bu markaların harici pil ile çalışan modellerinde, kullanılan piller, Orjinal Samsung ve Sony Pil olması da son derece önemli olup, ucuz, yan sanayi pil kullanılması cihazın arıza yapmasına neden olmaktadır.

 

Kullanıcı Taraflı Hatalar ve Doğru Elektronik Sigara Kullanımı

Konu ile ilgili Sektör Uzmanı yaptığı açıklamada, Elektronik sigara arıza ve problemlerin neredeyse büyük bir kısmı kullanıcı hatalarından kaynaklandığını belirtmekte ve cihazın kullanım talimatlarına göre kullanılması sonucunda riskin büyük bir kısmının ortadan kalkacağını belirtmektedir. Bu hataların en başında, cihazı şarj ederken prizde 4 saatten fazla tutması ve cihaz şarj olurken açık bırakılması. Bir çok kullanıcı bu yanlış şarj etme durumunu biraz daha ileri boyuta götürerek cihaz şarj edilirken de ateşleme yapmasıdır. Bu durum son derece yanlış olup, tehlike arz etmektedir. Doğru olan, Elektronik sigara cihazını sadece USB ile şarj etmek ve priz ile şarj etmemektir. Şarj esansında cihaz kapalı konumda olmalı ve maksimum 3 saat şarj da kalmalıdır.  Bu noktayı kullanıcı dikkate aldığında, kullanıcı cihazı güvenle kullanır ve cihazın batarya ömrü de uzun olur.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar