Teknoloji ve İnternetin Egitime Katkısı

  • Aydın Gazete
  • 31 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Günümüz teknolojisinin ve internetin yaşamımıza kattığı büyük avantajları olduğu tartışmasız bir gerçek. İnternetin sunduğu nimetlerden biri de eğitim ve öğretim dünyasına kattığı geniş bilgi kaynakları diyebiliriz. Çok değil, bundan 10 yıl kadar geriye gidip nasıl ve ne şekilde eğitim aldığımızı, dersleri nasıl çalıştığımızı düşünürsek internetin eğitim hayatına ne kadar büyük bir faydası olduğunu daha rahat kavrayabiliriz. Mesela, artık hemen her dersin tekrarını online olarak izlemek mümkün. Bu nimeti kullanıp kullanmamak ise yine bizim seçimimiz. Online derslerden ziyade şimdi online test çözebileceğimiz internet siteleri dahi var.

Online test platformu olan test çöz sitesi bu sitelerden biri. Test çöz sitesinde bulunan testler ile pratik yaparak sınavlarda daha başarılı olmak mümkün. Test çöz sitesinde bulunan online testler sayesinde birçok öğrencinin korkulu rüyası olan matematik sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Online matematik testleri ile pratik yaparak sınavlardan çok daha iyi notlar almanız mümkün. Şu an 1. sınıf ile 9. sınıf arasında sunulan online testler ile kendinizi geliştirebilir sınavlara hazırlanabilirsiniz. Derslerinizi online videolardan tekrar ederken test çöz sitesinde bulunan testler sayesinde not ortalamanızın düşük olduğu sınavlar için denemeler yapabilirsiniz. Test çözerek, hangi derste ne kadar iyi olduğunuzu öğrenebilir, hangi derste daha çok tekrar yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Test Çözerek Bilgilerinizi Sınayabilirsiniz

Test çöz ile online testlerde pratik yaparken bilgi birikiminizi sınamanız mümkün hale gelir. Test çözmek hatalarınızı fark etmenizi ve hatalarınız olan konuda çalışarak önlem almanıza olanak tanır. Test çözerek hatalarınızı fark ettiğiniz gibi, hangi alanda daha iyi olduğunuzu da anlayabilirsiniz!

Test Çözmeyi Bir Alışkanlık Haline Getirin

Test çözmeyi zevkli bir alışkanlık haline getirerek okuldaki eğitiminizden edindiğiniz bilgileri ve kendinizi sınayabilirsiniz. Test çözmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde tüm eksiklerinizi daha iyi anlar sınavlarda iyi notlar almak için en çok hata yaptığınız testler hangileri ise o derslere daha çok çalışmanız gerektiğini bilirsiniz. Test çözerek zorlandığınız derslerde başarılı olabilir ve bir sonraki konuları daha rahat kavrayabilirsiniz.

Sınavlara hazırlanmak ve online testler ile pratik yaparak kendinizi geliştirmek için testcoz.web.tr online test platformuna göz atın.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar