Kahraman Şehit Fethi Sekın İçin Kanun Teklifi

  • Aydın Gazete
  • 31 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Bakırcay Üniversitesi’nin adının “İzmir Şehit Fethi Sekın Üniversitesi” olarak değiştirilmesi için kanun teklifi verdi. 5 Ocak’ta İzmir Adliyesi’ne yönelik saldırıyı canını ortaya koyarak engelleyen Fethi Sekın’ın adının yaşaması gerektiğini söyleyen Sertel, “Şehit Polis Fethi Sekın’ın kahramanca mücadelesi ülkemizi ve İzmir halkını çok daha büyük bir faciadan kurtardı. Darbe girişiminde büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Ömer Halisdemir’in adı Nığde Üniversitesi’ne verildi. Fethi Sekın’ın adı da Bakırcay Üniversitesi’nde yaşamalıdır” dedi.

VEFA BORCUMUZ

Darbe girişiminin ardından İzmir’deki iki üniversitenin adının değiştirildiğini ve bugün “Bakırcay ve Demokrasi Üniversitesi” olarak eğitim öğretime devam ettiklerini hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “İzmir ve Türkiye Şehit Polis Fethi Sekın’ın kahramanlığını asla unutmayacaktır. Aslen Elazığlı olan ve uzun yıllardır İzmir’de görev yapan şehit polisimizin adının yaşatılması İzmirliler ve geride bıraktığı ailesi için önemlidir. Şehit Polis Fethi Sekın’e olan vefa borcumuz ismini yaşatarak ödenmelidir. Kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir gibi Fethi Sekın’ın adı da yaşatılmalıdır. Bu kanun teklifi Genel Kurul’a getirilmeli ve parti ayrımı gözetmeksizin kabul edilmelidir” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in verdiği kanun teklifi kabul edildiği takdirde Eylül 2016 tarihinde yayınlanan KHK ile “İzmir Bakırcay Üniversitesi” adı ile devlet üniversitesine dönüşen kurumun ismi “İzmir Şehit Fethi Sekın Üniversitesi” olarak değişecek.

 

 

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar