En İyi Boşanma Avukatı

  • Aydın Gazete
  • 30 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

 Boşanma davaları her hattıyla çiftler için hayatlarının en zor dönemlerinden biridir. Boşanma davaları her iki tarafın ortak karar verdiği anlaşmalı boşanma davası da olsa, tam tersi anlamda çekişmeli boşanma davaları da olsa, boşanma davalarında da avukat varlığı ve etkisi çok önemlidir. İstanbul’un en iyi boşanma avukatları çiftlere bu süreçte her türlü hukuksal desteği sağlayarak sürecin istedikleri gibi sonlandırılmasını sağlamaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları:

Anlaşmalı boşanma davaları her iki tarafın anlaşarak ayrılmaya karar verdiği ve bu yönde birbirlerinden aykırı taleplerde bulunmadığı davalardır. Tüm bunlar anlaşmalı boşanma davalarının çok hızlı sona erdirilmesi beklentisi doğurmaktadır. Bu sürenin minimuma düşürülmesi, alanında uzman boşanma avukatlarının varlığıyla mümkün olacaktır. İyi bir boşanma avukatı bu süreyi 15 güne kadar düşürebilir.

En İyi Boşanma Avukatı İstanbul

 

Ortak Anlaşma Olmayan Çekişmeli Boşanma Davaları:

İki tarafın da ortak rızasının olmadığı boşanma davaları süreç bakımından sıkıntılı ilerleyebilecek davalardır. Bu davalarda nafaka, mal paylaşımı, çocukların velayeti, boşanma protokolü, iddet süresi ve kaldırılması gibi konularda tarafların hukuksal hak kayıplarının olmaması için sürece hakim iyi bir boşanma avukatının varlığı çok önemlidir. İstanbul’un en iyi boşanma avukatları ve müvekkillerimize verilecek  tüm hukuki desteklerde Hukuk olarak yanınızdayız. Çekişmeli boşanma davalarında mal paylaşımı, nafaka ve tazminat hususlarında hukuksal tüm ayrıntılar itinayla irdelenerek müvekkillerimizin en ufak bir mal hak kaybı yaşamamaları en büyük misyonumuzdur. Çocukların velayeti konusunda hukuksal anlamda yapılabilecek her şey tarafımızca takip edilerek, çocukların geleceği konusunda müvekkilimizle ortaklaşa verilecek karar sonrası çocukların ruhsal yapısı bozulmadan ve yine müvekkilimiz hak kaybı yaşamadan sürecin eniyi şekilde sonlandırılması amaçlanmaktadır.Özetle sıkıntılı süreç desteğimiz sayesinde en kolay şekilde atlatılmış olacaktır.

En İyi Boşanma Avukatına En Çok Sorulanlar

Aldatma nedeniyle boşanmadavası;  Aldatma; evlilik akdinin, evlilik kurumu içerisinde en önemli şartı olan sadakat yükümlülüğünün ihlal ve tahrip edilmesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Aldatma nedeniyle boşanma davası en çok görülen boşanma davaları içerisinde ikinci sırada bulunmaktadır. Aldatma nedeniyle açılan boşanma davalarında bunu iddia eden tarafın, iddiasını ispat etmesi gerekmektedir. Bunun yanında davacı tarafın bunu öğrendikten 6 ay içerisinde aldatma nedeniyle boşanma davası açması gerekmektedir. Bu süre aşıldıktan sonra, aldatma nedeniyle boşanma davası açılması mümkün değildir. Hukuksal olarak bu sürenin aşımında aldatılan tarafın aldatan tarafı “affetmiş” olduğu düşünülmektedir.

Aldatma Nedeniyle Boşanma Davası Nereye Açılır? 

Aldatma nedeniyle boşanma davası açacak olan davacı taraf eşiyle son 6 ayda ikamet ettiği yerdeki Aile Hukuk Mahkemesi’nde boşanma davası açabilir. Aile Hukuk Mahkemesi olmayan bölgelerde boşanma davaları Asliye Hukuk Mahkemeleri’ne de açılabilir. Boşanma nedeniyle boşanma davası açacak olan taraf bu yöndeki ayrıntılı dilekçeleriyle birlikte ilgili mahkemede boşanma davası açabilir.

Aldatma Nedeniyle Boşanma Davalarında Süreç Ne Kadar Sürer? Bu tarz boşanma davaları; aldatma delillerinin sunulması,incelenmesi, bilirkişi tayin edilmesi, varsa tanıkların dinlenerek delillerin doğruluğunun tespit edilmesi gibi sıkıntılı bir sürece sahiptir. Tüm bu nedenlerle “çekişmeli boşanma davaları” olarak nitelendirilir. Aldatma nedeniyle boşanma davalarında uzman bir boşanma avukatının varlığı çok önemlidir. Hem sürecin olabildiğince kısaltılması,hem de nafaka, tazminat, çocukların velayeti gibi durumlarda hak kaybına uğranılmaması için uzman bir boşanma avukatının varlığı çok önemlidir.Genelde bu süreç 4-6 celse arası 8-12 ay sürmektedir. Aldatılan kişinin maddi tazminat isteme hakkı vardır. Burada tazminat isteyecek kişinin eşinden daha az kusura sahip olma şartı da vardır. Aldatma nedeniyle boşanma davası her yönüyle uzman bir avukata ihtiyaç duyulan önemli bir davadır. Boşanma avukatı

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar