Aile İle Oyunun Önemi Konuşuldu

  • Aydın Gazete
  • 29 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Düzenlediği etkinlik ve kampanyalar ile her zaman ilklere imza atan, moda ve alışverişin vazgeçilmez adresi Agora Alışveriş Merkezi; ziyaretçilerini daha ayrıcalıklı ve özel hissettirmek amacıyla Agora Sohbetleri’nde birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Gerçekleşen Agora Sohbetleri’nde Uzman Psikolog Belin Güner Nas “Aile ile Oyun Terapisi (Filial Terapi) ” konusu ile ziyaretçilerle buluştu.

BELİN GÜNER NAS , FİLİAL TERAPİYİ AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE ANLATTI!

Uzman Psikolog Belin Güner Nas gerçekleşen söyleşisinde ilk olarak Filial Terapinin ne olduğunu açıkladı. Filial terapinin oyun ve aile terapisinin birleştiği psiko-eğitimsel bir yaklaşım olduğunu ve ailelere çocuklarıyla oyun oynayarak iletişimlerini güçlendirmelerine yardımcı olduğundan bahsetti. Belin Güner Nas her ailenin filial terapiye katılarak çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirebileceğini söylerken filial terapinin çocuğunuzla nasıl oynamanız gerektiğini, iletişiminizi nasıl güçlendirebileceğinizi, çocuğunuzun dünyasına girerek, onun dilinde nasıl konuşabileceğinizi öğrettiğinden bahsetti. Bu becerileri kazandıktan sonra filial terapide çocuğunuzun oyun terapisti olduğunuzu ve her hafta bir defa kendi evinizde çocuğunuzla oyun terapisi uygulamanızın çocuğunuz ve sizin iletişiminiz için iyi olacağını anlatırken, Nas bu terapileri evinizde uygulamaya düzenli olarak birkaç ay ya da gerekli görürseniz birkaç senede devam edebildiğinizi anlattı.

Zevkle Oyun Oynamanın Tadını Çıkarın

Belin Güner Nas konuşmasında filial terapinin çocuklarınızla daha sıcak bir ilişki kurmanızı sağladığını ve çocuğunuza olan güveninizin arttığını dile getirirken en önemlisinin anne baba olarak kendinize olan güveninizin arttığını da dile getirdi. Nas konuşmasının sonunda çocuğunuzla iletişim kurmaktan korkmamanızı ve çocuğunuzla zevkle oyun oynayarak anne baba olmanın tadını çıkarmanızı sözlerine ekledi. Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Agora Sohbetleri’nin ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile takip edildiğini, aile içi iletişim, çocuklarla iletişim, sağlıklı yaşam, fiziksel ve ruhsal gelişim gibi hayata dair birçok konunun ve alanlarında birbirinden uzman konukları Agora Sohbetleri’nde ziyaretçilerle buluşturmaya devam edeceklerini belirtti. Noyan, Şubat ayı içinde de birbirinden değerli konu ve konuklara Agora Sohbetlerinde yer vereceklerini sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar