Fedakar köpek 9 yavruya hayat veriyor

  • Aydın Gazete
  • 28 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Buca Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi, bugünlerde 9 minik yavrunun ve fedakar Lucy’nin umut dolu hikayesine sahne oluyor. Umudun hikayesi, zorlu ve tehlikeli şartlar altında sokaklarda yaşam sürmeye çalışan ve bakımsızlıktan yeni doğurduğu yavrularını kaybeden 3 yaşındaki sokak köpeği Lucy’nin, Buca Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunup, tedaviye alınmasıyla başladı. Soğuk ve sağlığını zorlayan hava şartlarıyla mücadele ederken yeni doğurduğu yavrularını kaybeden Lucy, hastalık ve yetersiz gıdadan ölmek üzereyken bulunup veterinerlerin özenli bakımıyla hayata tutundu. 

En Büyüğü 20 Günlük

Lucy’nin tedavi sürecinde Buca Belediyesi veterinerlik ekipleri kentin iki farklı noktasında annelerini kaybetmiş, açlıktan ölmek üzere olan 4 tane 15 günlük, 5 tane de 20 günlük minik köpek yavruları buldu. Belediyenin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen 9 minik yavru anne sütü ve ilgisine aç hayatta kalma mücadelesi verirken imdatlarına fedakar anne Lucy yetişti. Gözleri yeni yeni açılmaya başlamış minik yavrulara anne şefkatiyle yaklaşan Lucy onları emzirip, annelik yaparak yaşama tutunmalarını sağladı.  Gece gündüz yavrularla ilgilenen fedakar Lucy Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin maskotu oldu.

Lucy’nin ve veteriner ekiplerinin itinalı bakımıyla gelişip, sağlıklı büyümeleri sağlanmaya çalışılan yavrular, yeterli gelişimi sağladıktan sonra hayvan severlerin vereceği sevgi ve şefkat dolu yuvalarına kavuşmayı bekliyor.     

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar