Eski Garaj Alanı Halkın Oldu

  • Aydın Gazete
  • 27 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Eski Garaj Alanı taslak proje tanıtım toplantısındaki konuşmasında, “Seçim beyannamemizde eski garaj alanının kamusal alan olarak kullanılacağını söylemiştik. Şimdi de taslak projemizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Sanılanın aksine burada bir hizmet binası yapmayacağız. Halkımızın her kesiminin güvenle vakit geçirebileceği, kentimizin görselliğini de arttıracak çeşitli sosyo – kültürel etkinliklerin yapılabileceği otoparkı da bulunan bir yaşam alanını hayata geçirmek istiyoruz” dedi. 

Menteşeyi Ortak Akılla Yönetiyoruz

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde düzenlenen Eski Garaj alanının proje tanıtım sunumunda konuşan Başkan Gümüş, “Biz Menteşe’yi ortak akılla yönetiyoruz. Bugün burada toplanmamızın nedeni de bu.  Eski Garaj alanı ile ilgili sizlerin düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmanız benim için çok önemli. Görüşleriniz, fikirleriniz ve eleştirilerinize her zaman açığız. Eski Garaj alanı bulunduğu konum itibariyle şuan Menteşe’nin tam ortasında. Sahip olacağı otoparkı ile kentimizin otopark sıkıntısı içinde bir çözüm noktası olacağına inanıyorum.  Üzerinde neler yapabiliriz? Ne kadar yeşil alan olur? Ne kadarı meydan olur? Buraya ne yapabiliriz de insanlar için bir cazibe, bir çekim merkezi haline getirebiliriz?  Bugün bu projeyi sizlere sunmamızın nedeni de bu. Sertel Bey birazdan sizlere taslak halindeki projeyi sunacak. Buradaki amaç sunumun ardından sizlerinde fikirlerinizi almak. Çünkü benim için önemli olan sizlerin düşüncesi. Biz Serter Bey ile 1,5 yılı aşkındır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Kendisine hemşerilik duygusundan dolayı teşekkür ediyorum.  Sizlere de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, bugün burada ortak akıl ile güzel bir çalışmaya imza atacağımıza inanıyorum.” dedi. 

Hayal Gücünüze Kalmış Bir Proje

Başkan Gümüş’ün konuşmasının ardından Mimar Serter Karataban Eski Garaj Alanı ile ilgili proje tanıtım sunumuna geçti. Sunumda kentlerin meydanları, kullanım amaçları ve fonksiyonları hakkında bilgi veren Mimar Serter Katataban, “Bugün burada toplanmamızın nedeni hazırladığımız taslak projeyi sizlerle paylaşmaktır. Bakın biz bunu yaptık oldu bitti haberiniz olsun gibi bir şey demiyoruz. Alanımızı altında yaklaşık 600 araçlık bir otoparkı, üzerinde çocukların, gençlerin, emeklilerin, üniversitelilerin kısacası halkımızın her kesiminden insanımızın rahatlıkla kullanabileceği çok amaçlı bir açık alan şeklinde planlıyoruz. Burada sürdürülebilir, sağlıklı, güvenli, yaşanabilir ve cazip kamusal alanlar yaratmak temel hedefimiz. Bu taslak bir proje yapabileceklerimiz hayal gücümüzle sınırlı, herhangi bir sınırlandırmaya girmedik. Alan konserlerin, kermeslerin düzenlenebileceği açık hava tiyatrosu, çocuk oyun alanları, açık hava kütüphanesini içerisinde barındıran, çeşitli sanatsal ve sportif aktivitelerin yapılabileceği, sergilerin açılabileceği bir alan olarak planlandı. Dediğim gibi bu tamamen bizim yani sizlerin hayal gücüne kalmış bir şey. Teknik alt yapı oluşturulduktan sonra sizlerin fikir ve düşünceler değerlendirilir ve ne isteniyorsa eklenebilir” dedi. 

Sivil Toplum Örgütleri, Gazeteciler ve halkın katılımı ile yapılan Eski Garaj Alanı ile ilgili tanıtım sunumu, katılımcılardan tam not aldı. Sunumun ardından söz alan Sivil toplum Örgütleri ve gazeteciler, Eski Garaj alanı ile ilgili halkın fikrinin sorulması ve ortak bir akıl ile projenin hayata geçecek olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek,  hassasiyetinden dolayı Başkan Gümüş’ teşekkür ettiler. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar