HAVALARA DİKKAT

  • Aydın Gazete
  • 11 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

İBRAHİM KILINÇ – AYDIN


Aydın’da sık sık değişen hava sıcaklıkları vatandaşları hasta etti. İlde yaşayan çocuk ve genç binlerce kişi grip, üşütme ve ani hava değişikliğine bağlı rahatsızlıklar nedeniyle hastanelere akın etti. Yetkililer ani ısı değişikliği nedeniyle vatandaşların daha çabuk hasta olduğunu belirttiler. 


Aydın’da hava sıcaklarının düşmesi ve gece ile gündüz arasındaki hava sıcaklığı farkının artmasından itibaren üşütmeye bağlı şikayetlerin arttığı belirtildi. Yaşanan hava değişikliği ve deyimlere bile geçen Aydın havası bir çok vatandaşı hasta ederken, hastanelerde de ciddi oranda yoğunluk yaşanmaya başladı. Özellikle hastanelerin poliklinik binalarında sabahları adım atacak yer kalmazken pek çok vatandaşın grip ve soğuk algınlı nedeniyle ilaç kullanmaya başladığı belirtildi.


AYDIN HAVASINA KARŞI TEDBİRLİ OLUN
Soğuk algınlığı ve ani değişen sıcaklıklara bağlı şikayetlerin en çok Aydın ve çevresinde görüldüğünü belirten Sağlıkçılar Aydın Havasının bir çok kişiyi yanılttığını belirttiler. Uzmanlar, “Havalar sabah güzel de görünse güneşli de olsa vatandaşlarımızın yanlarında mutlaka kalın bir kıyafet taşımaları gerekiyor. Çünkü Aydın’da havanın ne zaman güneşli, ne zaman yağmurlu, ne zaman soğuk olacağı belli olmuyor” diyerek özellikle çocuk ve yaşlıların daha dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar