NAZENDER’e Üç Akülü Sandalye

  • Aydın Gazete
  • 21 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde Nazilli Belediye meydanında düzenlenen 3 Aralık Engelliler günü etkinliğinde 3 adet akülü tekerlekli sandalye sözü veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, sözünü tutarak, akülü tekerlekli sandalyeleri NAZENDER annelerine teslim etti.

Evde Engelli Kalmasın

Başkanlık makamında yapılan teslim töreninde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinliklerinde Belediye Meydanında engelli çocuklar ve aileleri tarafından “Evde Engelli Kalmasın” projesi kapsamında tekerlekli sandalye almak için hazırladıkları el sanatları ürünlerini stantta satan NAZENDER üyelerini ziyaret ettiğini anımsatarak “Bu güne kadar ihtiyacı olan başta engelli vatandaşlar olmak üzere tüm bölge halkına her türlü yardım ve desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. “NAZENDER yakından takip ettiğim derneklerden biri. Engelliler için çok faydalı çalışmalar yapıyorlar. 3 Aralık Engelliler Günü Belediye Meydanındaki etkinliklerinde NAZENDER annelerine 3 akülü araba sözü vermiştim. Bugün de belediye olarak verdiğimiz sözümüzü bir kez daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Unutmamamız gerekir ki bu gün her birimiz bir engelli adayıdır. Bu nedenle engelli vatandaşlarımıza her türlü yardımı yapmak boynumuzun borcudur” dedi.

Bu El Emekleri Kaç Sandalye Alır?

NAZENDER engelliler derneğinin 3 Aralık dünya engelliler günü “Evde Engelli Kalmasın” Proje çalışmasının neticelerini almaya devam ettiklerini belirten Destek Verenler Derneği (NAZENDER) Başkanı Tayfun Yazıcı;  “3 Aralık Engelliler gününde 7 adet akülü tekerlekli sandalyeyi yerlerine ulaştırmıştık. Aynı gün yapılan etkinlikte engelli çocuklarımızın ve annelerinin yaptıkları el sanatları ürünlerini belediye önünde kurulan stantlarda satışa sunmuştuk. Standı ziyaret eden belediye başkanımız Haluk Alıcık bunların geliri ile ne yapılacağını sormuştu bayanlarımıza. Dernek üyesi bayanlarımız bunun geliri ile akülü araç alınacağını belirttiler.  Belediye Başkanımız da ‘bunların satışından elde edilen gelirle kaç araç alınabilir?’ diye sordu kendilerine. Annelerimizde 3 adet akülü tekerlekli sandalye alınacak cevabını verdiler.  Bu cevabı alan Başkanımızda o halde bu el emeklerinin hepsini ben alıyorum, siz aldığım bu güzel el emeği ürünlerinizi benim yerime istediğiniz kişilere hediye edin dedi. O gün NAZENDER derneğine 3 adet akülü tekerlekli sandalye alma sözü veren Başkanımız görüldüğü üzere bugün yine sözünü tuttu. Çok minnettarız” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar