Başkan Soylu’dan Sera Mağdurlarına Ziyaret

  • Aydın Gazete
  • 13 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Menderes’te aşırı kar yağışı nedeniyle seraların zarar görmesi sonucu Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, üreticiler ve çiftçilerle bir araya geldi. Zarar gören seraları da inceleyen Başkan Soylu, her türlü desteğin yapılacağını ifade etti.

Devlet yanınızda

Her gittiği mahallede vatandaşlarla konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Üreticilerimize, çiftçilerimize büyük geçmiş olsun. Ancak kimse endişelenmesi devletimiz sizin yanınızda. Biz sorunları görüp gereken notlarımızı alıyoruz, sizlerin sıkıntılarını, sorunlarını gerekli yerlere aktaracağız” dedi.

Yeni sistem

Yeni sera sistemine geçilmesi gerektiğini de belirten Başkan Soylu,” Her sene kötü hava koşullarından yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için sera sistemini değiştirmemiz gerekiyor. Seralarımızı daha teknik, daha dayanıklı seralara dönüştürmemiz gerekiyor. Cam seracılığına geçmemiz gerekiyor, bu yönde bir çalışma yapmamız gerekiyor. Bu çalışmayla ilgili devletten bu anlamda nasıl teşvik alırız, nasıl destek alabiliriz bununla ilgili çalışma yapıp Başbakanımıza götürüp sunacağız” diye konuştu.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar