Arka Sokaklar’ın Yıldızları TEV’li Gençlerle Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 9 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen bursiyer buluşmalarının bu yılki İzmir ayağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde düzenlendi. Öğrenimlerini Ege Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde sürdüren yüzlerce TEV bursiyeri öğrenciyi bir araya getiren buluşmaya, sevilen dizi Arka Sokaklar ekibinin yıldız oyuncuları Şevket Çoruh ve Özgür Ozan da katıldı.

Şehitler unutulmadı

Yüzlerce öğrenciyi bir araya getiren etkinlik, Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere son dönemlerde terör olaylarında hayatını kaybeden tüm şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren TEV İzmir Şube Başkanı Gülnür Soybayraktar, “Burada öğrencilerimizle bir arada olmak benim için büyük bir heyecan. Hepiniz başarılarınızla, yaşam tarzlarınızla, hak ederek TEV bursiyeri olup aramıza katıldınız. Biz büyük bir aileyiz ve eğitim hayatınız boyunca bu ailenin bir parçası olmanın farkını hissedeceksiniz” dedi.

“Sizlere hizmet için varız”

Soybayraktar’ın ardından konuşan TEV Ege Bölge Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Salih Özen de konuşmasına İzmir’de yaşanan Adliye saldırısında şehit olan kahraman polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can’ı anarak başladı. Kendisinin ve yönetim kurulunun göreve yeni başladıklarının altını çizen Özen, “Bizler muhterem bağışçılarımıza ve bizlere emanet siz sevgili bursiyerlerimize hizmet için varız. Her türlü sorununuzla yakından ilgileneceğimizi bilmenizi isterim” dedi.

TEV’in başarılarının ödüllere layık görüldüğünü de belirten Özen, “Marketing Turkiye’nin Akademetre işbirliğiyle gerçekleştirdiği itibar ve marka değer/performans ölçümü araştırmasını temel alan bütünleşik pazarlama ödülleri sahiplerini buldu ve yılın en başarılı dernek ödülünü Türk Eğitim Vakfı kazandı. Tüm TEV ekibine, bu haklı gururu bize yaşattıkları için teşekkür ederim. Bu ödül bizim ne kadar doğru bir adreste olduğumuzun göstergesidir” şeklinde konuştu.

Ünlü oyuncular kırdı geçirdi

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Arka Sokaklar dizisinin ünlü oyuncuları Şevket Çoruh ve Özgür Ozan da, TEV’in çalışmalarının Türkiye’de aydınlık nesiller yetişmesi yönünde önemine dikkat çekerek, kurumun başarılı çalışmalarını takdir ettiklerini belirttiler. Öğrencilerle soru cevap şeklinde yaklaşık 2 saatlik bir sohbet gerçekleştiren Çoruh ve Ozan, esprili üsluplarıyla tüm salonu kırdı geçirdi. Sohbetin sonunda vakıf yöneticilerinin elinden teşekkür plaketlerini alan oyuncuların öğrencilerle toplu “selfie” çektirmesinin ardından program sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar