Biz Türküz ve Kardeşiz

  • Aydın Gazete
  • 19 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta bir konuşma yapan Paşayeva, Türk Dünyasında birlik ve beraberliğin olması gerektiğine vurguda bulunarak; “Birlik beraberlik tanımaktan geçer. Kardeşlik iyi bilinmezse coğrafya iyi bilinmezse, orayı sahiplenemezsiniz. Genç nesillerimizin bu duygu ve düşünceler içinde yetiştirilmesinde bize görev düşüyor. Artık öyle bir dönemden geçiyoruz ki sadece 10 yılın şekillendiği dönemler değil belki de 200 yıllık dönem şekilleniyor.. Biraz da hepimizin ortak geleceğini düşünme açısından bu çok önemlidir. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için düşüncesine ihtiyaç var. Böylece gerçek bir güç olur hakkımız olan hakkı elde edebiliriz. Doğu Türkistan, Kerkük, Telafer, Karabağ, Güney Azerbaycan, Kırım, Bayır Bucak’ta insanların acısı ve gözyaşı var. Her yerde bizim insanımızın gözyaşı ve üzüntüsü daha da artıyor. Bu nedenle biz bir olmalıyız beraber hareket etmeliyiz” şeklinde konuştu.

KALE’DEN LAÇİN ve KARABAĞ SÖZÜ

Milletvekili Paşayeva konferans öncesi ADÜ Rektör Prof. Dr.Recai Tunca,İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’nı da ziyaret etti. Başkan Gürşat Kale’nin Azerbaycan ve Türk Dünyası’nı yakından tanıması ve bölgede yaşanılan acıları yaşamış olmasından dolayı duygulanması Paşayeva’yı etkiledi. 

Milletvekili Paşayeva, “Azerbaycan başta olmak üzere Türk Dünyası’nda yaşanılan acıları yakınen biliyor olmanız ve böylesine duygulanmanız bizleri son derece etkilemiştir. Sizler gibi insanların Türk Dünyası’nda önemli mevkilerde bulunması bizleri mutlu etmektedir. Sizi tanımaktan son derece mutlu oldum. İncirliova’da bir adet park ve caddeye Laçin ve Karabağ isimlerini vermenizi arzuluyoruz” şeklindeki konuşması üzerine, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Size söz veriyorum ki yaptığımız yeni bir tesisin ismini ve ilçemizde önemli bir caddenin ismine Karabağ ve Laçin isimlerini seve seve vereceğiz. Çünkü, sizlerin de söylediği gibi biz biriz ve beraberiz. Bizler ortak tarihi, inançları yaşayan iki farklı devlet tek milletiz” diyerek yanıt verdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar