Haşmet Gürbüz Agora’da

  • Aydın Gazete
  • 8 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Sanatı ve sanatçıyı her daim önemseyen Agora Alışveriş Merkezi, 9- 15 Ocak tarihleri arasında Ressam Haşmet Gürbüz’ün “Karma Resim Sergisi’ne” yer verecek. Agora Alışveriş Merkezi B Blok Zemin Kat Sergi Alanı’nda gerçekleşecek olan sergide Ressam Haşmet Gürbüz’e ait 20 eser sergilenecek.

HAŞMET GÜRBÜZ KİMDİR?

Üniversite öğrenimine kadar tüm eğitimlerini İzmir’de tamamlayan İzmirli sanatçı Haşmet Gürbüz, sanat yaşantısına halkoyunları ve tiyatro oyunculuğu ile başlamıştır. Çeşitli gruplarla oyunculuk adına birçok çalışmalar yapan Haşmet Gürbüz, lise ve dengi okullarda yönetmen olarak oyunlar sahnelemiş, İzmir Sanat Merkezi’nin kurucu üyesi olarakta katkıda bulunmuş, birçok festivale katılmıştır. 27 Yıldır oyunculuğun yanı sıra resim çalışmalarını da sürdürmekte olan Haşmet Gürbüz, çeşitli atölye çalışmaları yapmış, bu güne kadar 6 kişisel sergi açmıştır. 2010 Yılında Bostanlı’da açtığı resim atölyesinde çalışmalarına devam eden Gürbüz, okullarda resim öğretmenliği de yapmıştır. Engelli bireyler ile yakinen ilgilenerek onların ruh dünyasına inmekte ve onları sanatla tanıştırarak sanatsal aktivitelerde yer almaları konusunda başarılı olmuştur. Yazın alanında da çalışmaları bulunan Haşmet Gürbüz, Karşıyakam Dergisi, Körfez Günden, Egesöz, Karşıyaka Haber Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Sanatçı Haşmet Gürbüz, Karşıyaka’da bulunan sanat atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

HAŞMET GÜRBÜZ’ÜN 7. KİŞİSEL KARMA SERGİSİ AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE!

9- 15 Ocak tarihleri arasında Agora Alışveriş Merkezi B Blok Zemin Kat Sergi Alanı’nda gerçekleşecek olan sergide Ressam Haşmet Gürbüz 7. defa resim çalışmalarını sergileyecek. Ressam Haşmet Gürbüz’ün Agora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştireceği Karma Sergi’de, sanatçının kendi hayatından kesitlerin de bulunduğu 20 eser yer alacak.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, farklı temalar ile birçok özel sanatsal aktiviteye ev sahipliği yaptıklarını belirterek, 9- 15 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ressam Haşmet Gürbüz’ün Karma Sergisi’ne tüm İzmirlileri davet etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar