İzmir’lilerin Kar Keyfi

  • Aydın Gazete
  • 7 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Aliağalı vatandaşlar hafta sonuna kar yağışı ile uyandı. Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sabah kentin cadde ve sokaklarını beyaza bürüdü.

 

Aliağa’da iki gündür etkisini sürdüren sağanak yağmur, yerini kar yağışına bıraktı. Sabah işlerine gitmek üzere yola çıkan Aliağalı vatandaşlar kar sürprizi ile karşılaştı.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşarken, bazı vatandaşlar da yılın ilk karın yağmasını sevinçle karşıladı.

 

MİNİKLERİN KAR KEYFİ

Karın keyfini çıkartmak isteyen çocuklar aileleriyle birlikte soluğu sokaklarda aldı.

Çocuk seslerinin eksik olmadığı parklarda yüzlerce kartopu havada uçuştu.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, Zeytinli Park ile Sanat Sokağı çocukların ilk tercih ettiği yerler oldu. Sıkı sıkı giyinip, eldivenlerini takan çocuklar, soğuk havaya aldırış etmeden doyasıya eğlendi.

 

Kar yağışı ile birlikte ilçe merkezi ve çevre mahallelerde hava sıcaklıklarında da önemli ölçüde düşüş yaşandı. Yollarda yer yer oluşan buzlanma trafiği olumsuz etkiledi. Aliağa Belediyesi ekipleri ulaşıma kapanan köy yollarını açmak için tuzlama çalışması yaptı. Belediye vidanjörleri ile denizden çekilen tuzlu su, yolların tekrar trafiğe açılmasında kullanıldı.  

 

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Aliağa’da hava sıcaklıkları -5 derecelere kadar düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Aliağa’da tahmin edilen 5 günlük hava durumu şöyle olacak:

 

7 Ocak 2017 Cumartesi günü; Kar yağışlı, en düşük 0, en yüksek 2 derece,

8 Ocak 2017 Pazar günü; Parçalı bulutlu, en düşük -4, en yüksek 2 derece

9 Ocak 2017 Pazartesi; Kar yağışlı, en düşük -5, en yüksek 3 derece

10 Ocak 2017 Salı; Karla karışık yağmurlu, en düşük -3, en yüksek 5 derece

11 Ocak 2017 Çarşamba; Yağmurlu; en düşük -2, en yüksek 8 derece

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar