Binalara Telekom Santrali Kurulacak

  • Aydın Gazete
  • 4 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

BİNALARDA TELEKOM SANTRALI KURULACAK

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE TÜRK TELEKOM ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ YAPILACAK BİNALARDA İNTERNET VE TELEFON HİZMETLERİ İÇİN ÇEKİLEN KABLOLAR TOPRAK ALTINA ALINACAK. SANTRAL SİSTEMİ ÇEVRE DÜZENLEMESİNE DE KATKI SUNACAK

 

 Belediye Başkanı Mustafa Güler’in makamında imzalanan protokol çerçevesinde binalarda telefon ve internet hatlarının yeraltına alınarak santral sistemine dahil edilmesi sağlanacak. Bu protokol çevre düzenlemesine de büyük bir katkı sunacak.

Kütahya Türk Telekom İl Müdürü Fatih Gök ile Belediye Başkanı Mustafa Güler arasında imzalanan protokol çerçevesinde Tavşanlı Elektrikçiler Odası’da  bu işlerin ehil kişiler tarafından yapılıp yapılmadığını denetleyecek.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede vatandaşı mağdur etmeden gerekli önlemlerin alınıp, sağlıklı bir sitem kurulmasını istedi.  Başkan Güler “Türk Telekom özelleştirildikten sonra zaman zaman yol ortasında kalan direklerin alınması noktasında sorunlar yaşasak da bugün aramızda yapılan protokolü önemli görüyorum. Sistem güncellenmeli ve teknolojik gelişmeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmelidir. İmzaladığımız protokol çerçevesinde artık Telekom kabloları üstten değil, yeraltından binalara girecek ve dairelere santral sitemiyle telefon ve internet hizmetleri ulaştırılacak. Bu hem vatandaşımızın kolay kullanımı ve teknolojiye ulaşmasında konfor sağlayacak hemde çevre düzenlemesi, görsel güzelliğe katkı sunacak. Hayırlı olması dileğiyle taraflara kolaylıklar diliyorum” dedi.

Türk Telekom İl Müdürü Fatih Gök ise benzer uygulamaların Bilecik ve Kütahya merkezde başlatıldığını, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak ve çevrenin güzel görünümüne katkıda bulunmak için kurumlar arası işbirliğine önem verdiklerini kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Güler ve İl Müdürü Gök protokolü imzaladı.   

— 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar