18 Bin Kişinin Dişine Tedavi!

  • Aydın Gazete
  • 4 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bayraklı Belediyesi’nin örnek alınan projelerinden ağız ve dış sağlığı merkezlerinde geride bıraktığımız 2016’da 18 bin 332 kişinin dış tedavisi gerçekleştirildi. 7 ağız ve dış sağlığı merkezinde tüm işlemler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Sağlık alanında vatandaşlara yönelik sunduğu ücretsiz hizmetlerle dikkat çeken ve bu projeleri birçok belediye tarafından örnek alınan Bayraklı Belediyesi, ağız ve dış sağlığı tedavisinde rekora koşuyor. Adalet ve 75’inci Yıl Mahallesi’nde 2, Nafiz Gürman kültür ve sağlık evi, Gümüşpala Düğün Salonu ve İhsan Alyanak Kültür Merkezi’nde hizmet veren 7 ağız ve dış sağlığı merkezinde geçtiğimiz yıl 18 bin 332 kişinin dış tedavisi gerçekleştirildi. Vatandaşlar tedavi sonrası merkezlerden “gülerek” ayrılıyor.  

RANDEVUYLA ÇALIŞILIYOR

Tedavi olmak için dış polikliniklerine gelen 18 bin 332 vatandaştan, 8 bin 796’sinin dış muayenesi yapıldı. 5 bin 236’sinin dişine dolgu işlemi, bin 938’inin dış temizliği yapıldı. 2 bin 362’sinin ise dış çekimi gerçekleştirildi. Herkesin ücretsiz yararlandığı ağız ve dış sağlığı polikliniklerine başvuru için 0 (232) 341 31 31 numaralı telefondan randevu alınması gerekiyor. Merkezlerde dış çekimi, temizleme, dolgu gibi işlemlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor.

“SAĞLIK” DEYİNCE AKLA GELEN BELEDİYE

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sağlık alanında vatandaşlara ücretsiz hizmet sunduklarını belirterek, “Sağlık’ olmadan hiçbir şey olmuyor. Biz de burada yola çıkarak vatandaşımızın sağlığıyla yakından ilgileniyoruz. Polikliniklerimizde ücretsiz muayene hizmetimiz var. Ücretsiz hasta nakil, evde bakım projelerimizle ilgili olumlu dönüşler alıyoruz. Dış tedavisi konusunda önemli bir yol kat ettik. Ağız ve dış sağlığı merkezi sayımızı yediye çıkardık. Burada kaliteli malzemeyle vatandaşlarımızın tedavisini gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda merkezlerimize gelen hasta sayısı 10 bin iken şimdi 20 binlere dayandı. Bu bizim açımızdan oldukça sevindirici bir durum. Merkezlerimiz randevu sistemiyle çalışıyor. Buraya gelen vatandaşlarımızdan sadece nüfus cüzdanı bilgileri isteniyor. Diğer ilçelerden de dış tedavisi için merkezimize gelen çok sayıda vatandaş var. Sağlık deyince akla gelen bir belediye olma yolunda ilerliyoruz. Bu alandaki yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar