Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Programı

  • Aydın Gazete
  • 2 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

İki yıllık sertifika programının ilk senesinde katılımcılar Yaratıcı Hareket Sertifika Programı’nı tamamlayacak ve hareketi kendini ifade etmek ve diğerleriyle iletişim kurmak için daha etkin bir yol olarak kullanabilir hale gelecek. Eğitimler 20 Ocak’ta başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı koordinatörlüğü altında ve  Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Zeynep Çatay’ın direktörlüğünde Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Sertifika Programları hayata geçiriyor. Programın birinci yılında katılımcılar Yaratıcı Hareket Sertifika Programını tamamlayacak ve hareketi kendini ifade etmek ve diğerleriyle iletişim kurmak için daha etkin bir dil olarak kullanabilir hale gelecek. Yoğun stüdyo derslerinden oluşan ilk yılda katılımcılar hareketin öğelerine dair temel bilgileri hem bilişsel hem de bedensel düzeyde özümseyecek, bedensel hareket ve diğer sanatsal araçlarla yaratıcı süreci tetikleyip yönlendirmek konusunda deneyim kazanacak. 

Teorik ve uygulamalı olacak

Programın ikinci yılında katılımcılar beden/hareket ve yaratıcılığa dair edindikleri temel bilgileri klinik ortama tercüme etmeyi ve psikoterapötik hedeflere yönelik kullanmayı öğrenecek. Teori ve uygulamayı iç içe sunan stüdyo derslerinde dans terapisinin temel kavramları ve işleyiş prensipleri sunulacak. Katılımcılar bu senede hareketin öğeleri ve kişilik dinamikleri arasındaki ilişkiler, grup dinamikleri, farklı yaş ve klinik gruplarla kullanılan dans terapisi teknikleri gibi çok çeşitli konularda dersler alacaklar. Ağırlıklı olarak psikodinamik ve hümanistik ekollere dayanan bu eğitimde psikodinamik psikoterapinin temel kavramlarının dans/hareket terapisindeki karşılıkları teorik ve uygulamalı düzeyde işlenecek. Toplam 153 saat sürecek eğitimler santralistanbul’da gerçekleşecek. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde ‘Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ olarak hizmet veren Bilgi Eğitim, bireysel, kurumsal ve profesyonel gelişime yönelik eğitim programları sunuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Santral ile Dolapdere kampüslerinde ve yeni açılan Kozyatağı eğitim merkezinde gerçekleştirilen eğitim programlarında alanlarında uzman isimler ve akademisyenler eğitim veriyor. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar