İhtiyaca Göre Proje Dönemi

  • Aydın Gazete
  • 29 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

İzmir’in yükselen değeri Bayraklı

 Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 2009’dan bu yana 23 mahalleye eşit hizmet götürdüklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran projeler geliştiriyoruz. Gece-gündüz demeden Bayraklı için çalışıyoruz. İzmir’in yükselen değeri Bayraklı oldu” dedi. 

İzmir’in yeni ilçelerinden Bayraklı, kentin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bayraklı Belediyesi’nin 2009’dan bu yana yaptığı fiziki yatırımlarla ilçenin çehresinde gözle görülür değişiklikler yaşanıyor. Sosyal belediyeciliğin en iyi örnekleri sergileniyor.

VATANDAŞIN İHTİYACINA GÖRE PROJELER

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, göreve geldiğinden bu yana halkın içerisinde olduğunu belirterek, “Benim yapımda ‘makamda oturayım’ diye bir şey şok. Halkın içerisindeyim. Sorunları bizzat vatandaşın ağzından duyuyorum ve anında bunlara müdahale ediyoruz. Bayraklıların hayatlarını kolaylaştıran, ihtiyaçlara göre projeler üretiyoruz. Bayraklı İzmir’in merkezi oldu. Yeni kurulan bir belediye olarak geçen süreçte önemli işlerin altına imza attığımızı rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

YATIRIM YILI OLACAK

Başkan Karabağ, 2016’da birçok projenin temelini attıklarını, açılışını gerçekleştirdiklerini belirerek, 2017’nin yatırımlarla geçeceğini söyledi. Başkan Karabağ, “Geçtiğimiz süreçte dış polikliniği sayımızı 7’ye, kütüphane sayımızı 15’e, semt merkezi sayımızı 27’ye çıkardık. Yeni yılda hizmet binamiza taşınmış olacağız. Manavkuyu Mahallemizde dev kültür ve spor merkezimizin, Postacılar mahallemizde başka bir kültür merkezimizin, Nafiz Gürman Mahallemizde cemevi projemizin temelini atacağız. İlçemize yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceğiz. Yeni binamiza taşındığımızda Osmagazi Mahallemiz’deki hizmet binamiz engelliler merkezi olacak. Dar gelirli vatandaşlarımıza destek olmaya, çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Kısacası sağlıktan kültüre, spordan sanata kadar belediye olarak her yerde varız. Doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

 

İMAR REVİZYON ÇALIŞMALARI YENİ YILDA DA SÜRECEK

Başkan Karabağ, 2016’da kendiliğinden dönüşüm için önemli kararlar aldıklarını hatırlatarak, “Tepeküle ve Çay Mahallerimizde eskiyen imar planlarını revize ettik. Parselleri birleştirdik, inşaatı yükseğe verdik. Kimsenin hak kaybına uğramayacağı, istimlak sorunun olmadığı bir çözüm oluşturduk. Adalet, Onur, Yamanlar, Nafiz Gürman, Gümüşpala ve Emek Mahallerinde benzer çalışmaları yapacağız. Bayraklı’daki dönüşüm kendiliğinden gerçekleşecek” diye konuştu. 

Bayraklı Belediyesi’nin 2017’de gerçekleştireceği bazı projeler şöyle:

Dev kültür ve spor merkezi

Bayraklı Belediyesi’nin “prestij” projesi olan Manavkuyu’da yapılacak dev kültür ve spor merkezinin ihalesi yeni yılda gerçekleştirilecek. 13 bin metrekarelik kapalı alanı bulunacak projede; yüzme havuzu spor, kültür, sergi ve nikah salonu yer alacak.

Yeni hizmet binası

Altınyol Caddesi üzerinde inşa edilen hizmet binası tamamlandı. Hizmet binası yeni yılda faaliyetlerini buradan, tek çatı altından sürdürecek.

Bir kültür merkezi daha!

Bayraklı Belediyesi, ilçeye yeni kültür merkezler kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Postacılar Mahallesi’ne yapılacak ve 2017’de tamamlanması planlanan 2 bin 300 metrekare kapalı alana sahip merkezin ilçeye yeri bir soluk aldıracak.

Nafiz Gürman’a cemevi

Yeni kültür merkezi ve Cem evi projesinin temeli yeni yılda Nafiz Gürman Mahallesi’nde atılacak. İZSU dolum tesisinin karşısındaki alana yapılacak yeni proje bodrumla birlikte dört kat olacak. Projenin toplam inşaat alın ise 850 metrekareyi bulacak.

Kendiliğinden dönüşüm!

Tepeküle ve Çay Mahallesi’nde eskiyen imar planlarını değiştirerek, yeniledi. Buralarda yapılara maksimum 7 ile 10 kata kadar izin verildi. Yeni yılda imar plan revizyon çalışmaları sürecek. Böylece Bayraklı’daki dönüşüm kendiliğinden gerçekleşecek.

 

8 bin metrekarelik park

Yeni yılda parkları yenileme çalışması sürecek. Bayraklı’nın şehidi Kaan Kılıç’ın ismi Osmangazi Mahallesi’nde yapılacak 8 bin metrekarelik dev parka verilecek.

Çay Mahallesi pazar yeri açılacak

Bayraklı Belediyesi’nin Çay Mahallesi’nde 7 bin 194 metrekare alanda yapımı devam eden dev pazar yeri proje inşaatında sona gelindi. Pazar yerinin açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak.

Hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi

Yamanlar Mahallesi’nde hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinin temeli atıldı, kısa süre içerisinde açılışı gerçekleşecek. Merkezde, kedi ve köpekler kimliklendirilecek, kayıt altına alınacak, kısırlaştırılacak ve iyileşme dönemi sonrasında sağlıklarına kavuşan can dostlarımıza aşılamaları yapılıp tekrar yaşam alanlarına bırakılacak

16. kütüphane yolda

Her mahalleye bir kütüphane hedefiyle yola çıkan Bayraklı Belediyesi, 15. kütüphanesini faaliyete soktu. “Herkes için kütüphane” projesi kapsamında tüm kütüphanelerin teknoloji alt yapısı güçlendirildi. 16. kütüphane yeni yılda hizmete girecek. 

İzmir’in en büyük Engelliler Merkezi

Kentin en büyük Engelliler Merkezi Bayraklı’da olacak. Belediye birimlerinin yeni hizmet binasında çalışmalarına başlamasıyla birlikte Osmangazi hizmet binası engelliler merkezi olarak kullanılacak.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar