El Hünerleri Hediye Fuarında

  • Aydın Gazete
  • 27 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bayraklı Belediyesi tarafından açılan kurslara katılarak veya kendi çabalarıyla evlerinde hobi olarak seçtikleri alanlarda üretim yapan Bayraklılı kadınlar, taki-tasarım ve aksesuarları hediyelik eşya fuarında sergiliyor. 30 Aralık tarihine kadar Bayraklı Belediyesi’nin katkılarıyla Tepeküle Kongre ve Kültür merkezi’nde açık kalacak fuara İzmirliler de ilgi gösteriyor. 80 standın bulunduğu, girişlerin ücretsiz olduğu fuara Bayraklı Sevgiyolu’ndan ve Kültürpark Basmane kapısı önünden belirli saatlerde ücretsiz servisler kaldırılıyor. Fuarda; taki tasarım, aksesuar, ev eşyası, gibi ürünlerin yanı sıra gıda, tekstil ve elektronik eşyalara kadar binlerce ürün bulunuyor.

HEM HOBİ…HEM MESLEK…

Bayraklı Belediyesi el sanatları, taki tasarımı eğitmeni Nilgün Özavşar’dan taki-tasarımın inceliklerini öğrenen kadınlar ürettiklerini satarak, evlerine katkı sağlıyor. Kurslarla ilgili bilgi veren Özavşar, “Semt merkezlerimizdeki taki tasarımı kursiyerlerimiz tarafından yapılan ürünleri fuarda sergiliyoruz. Bu kurslarda tüm teknikleri öğreniyorlar. Bayraklı’da kadın girişim ve üretim işletme kooperatifi de kuruldu. Belediyemizin desteğiyle de kursiyerlerimiz ürettikleri takıların, aksesuarların satışlarını yapıyor. Fuar dışında da, gerek Manavkuyu’daki Kadının Emek Dünyası gerekse Sevgiyolu’ndaki stantlarda dönüşümlü satış yapıyorlar. Bu kurslar hem hobi hem de meslek edinme kursu oluyor. Çünkü bu kurslara gelip, sonrasında ürettiklerini satarak gelir elde edip, evlerini geçindirenler var. O nedenle ilgi de büyük oluyor” dedi.

İLGİDEN MEMNUNUZ

Hediyelik eşya fuarının ilgi görmesinin kendilerini memnun ettiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yeni yılda ya da özel günlerde sevdiklerini hediyelerle sevindirmek isteyen vatandaşlar Tepeküle Kongre ve Kültür Merkezi’ne gelerek, fuarı ziyaret ediyor. Bizim standımızda da kadınlarımız el emeği, göz nuru olarak nitelendirdikleri takıları, aksesuarları burada satarak, ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Bizim açımızdan hem kadınlarımızın sosyo-ekonomik gelişimlerine katkı sağlamak hem de hediyelik eşya almak isteyen çok sayıda ziyaretçiyi bu fuarda buluşturmak mutluluk verici” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar