Foça Masterler İlk Yarıyı Yenilgisiz Lider Kapadı

  • Aydın Gazete
  • 26 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Foça Bagarası 80 Yıl Sahası’nda 25 Aralık 2016 Pazar Günü Saat 14.00’ta oynanan müsabakaya konuk Turgutlu daha iyi başladı. Geçen hafta aldığı beraberlikle lideri zorlayan Marmaris’in ardından  Turgutlu’da namağlup Foça’yı devirme hesaplarıyla çıktığı maçta ilk golü bulan tarafta oldu.  Maçın ilk dakikalarında ceza sahasına ortalanan topu kafayla Foça ağlarına yollayan Musa Çallı takımını öne geçiren ve gol düellosunu başlatan isimdi.

Golün hemen ardından geçen yılın TMVFL gol kralı Faruk Tarakçı sahneye çıktı. Ardı ardına üç golle ilk yarıda hat trick yapan Faruk ikinci yarıda da bir gol bularak kendi sayısını dörtledi. Foça Ahmet Terzioğlu’nun iki, Raşit Güven Enhoş, Şencan Bayır ve Necati Vural’ın birer golüyle tabelayı dokuzlarken Turgutlu ikinci sayısını Özay Sabancı’nın güzel golüyle yakaladı.

İki topuda direkten dönen Foça farkı yakaladıktan sonra önemli isimlerini kenara alarak son çeyrekte yedek oyuncularına şans verdi. Takımlar skordan çok spordan zevk almanın çabası içinde olunca maçın tamamı dostluk havasında geçti ve maç başladığı gibi dostluk görüntüleri ile tamamlandı.

Foça Masterler 7 takımlı TMVFL Ege Grubu’nda sezonun ilk yarısını 5 galibiyet bir beraberlik alarak 16 puanla lider tamamladı. En yakın rakibi Bodrum Masterler’in 5 puan önünde olan Foça 6 maçta 30 gol attı. Açık ve atak futboluyla maç ortalamasını 5’e yükselten lider kalesinde toplam 10 gol buldu.

TMVFL ikinci yarı maçları 4 Şubat 2017 Cumartesi günü oynanacak maçlarla başlayacak.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar