Dikili Belediyesi’nden çevre dostu projeler

  • Aydın Gazete
  • 26 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Son dönemde gerçekleştirdiği insanı temel alan, katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu, kentine ve kentlisine kaliteli hizmet sunma esaslı projelerle büyük başarıların altına imza atan Dikili Belediyesi, temiz bir çevre, sağlıklı bir yaşam idealiyle gerçekleştirdiği geri dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

75 Ayrı Noktaya Özel Ünite

Sorumluluk alanında atık bitkisel ve madeni yağlar ile cam şişe ve ömrünü tamamlamış pillerin toplanması çalışmalarına başarı ile devam eden Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri,  ambalaj atıklarının da başarı ile toplanıp, geri dönüşüme kazandırılması için seferberlik başlattı. Proje kapsamında eğitim kurumlarının bahçeleri başta olmak üzere Dikili’nin farklı bölgelerine, geri dönüşüm üniteleri yerleştirildi. İlk aşamada, kent genelinde 75 adet geri dönüşüm ünitesi hizmete sunuldu. Özel tasarıma sahip ünitelerde, kağıt ve karton ambalaj atıklarının yanı sıra plastik ve metal ambalaj atıklarının da toplanıp, geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor.

 

“Çevrenin Korunması İçin Titizlikle Çalışıyoruz”

“Ambalaj Atıklarının Geri Kazanımı Projesi”ne ilişkin açıklamada bulunan Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Çevre Mühendisi Seray Bozkaya, çevrenin korunması ve geri dönüşümü mümkün atıkların ekonomiye kazandırılması için büyük bir titizlikle çalıştıklarını söyledi. Bozkaya, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak kentimizde atık bitkisel ve madeni yağların, kullanılmayan cam şişelerin ve ömrünü tamamlamış pillerin toplanıp geri dönüşüme kazandırılması için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Şu ana kadar bu çalışmalarımızda çok önemli başarılar elde ettik.

Şimdi de ambalaj atıklarının toplanması için yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Daha önceden belirlediğimiz noktalara geri kazanım kutuları olarak adlandırdığımız özel kumbaraları yerleştirerek toplayacağımız kağıt, karton, plastik, cam ve metal ambalaj atıklarının, geri dönüşüme kazandırılmasını amaçlıyoruz. Bu projemizde de başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar