Küçük Şeyler’in eğlenceli diş kontrolü!..

  • Aydın Gazete
  • 23 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencileri sağlıklı yaşamanın temel koşullarından hijyen, temizlik, ağız ve diş sağlığı konusunda da farklarını ortaya koydu. Gittikleri Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi’nde  ‘dişçi koltuğu’na güle oynaya oturan öğrenciler diş bakımı konusunda ne denli bilgi sahibi olduklarını gösterdiler… Diş kontrollerini yapan diş hekimi çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda sorduklarına verdikleri yanıtları şaşırarak izledi. 

“Burada her şey küçüğün” ilkesiyle “Suflörsüz” eğitim alan Bornova Küçük şeyler Anaokulu öğrencileri belirli aralıklarla gerçekleştirilen diş kontrolünden geçtiler. 

Öğrenciler diş kontrolünde de farklılıkların ortaya koydular. Basmane’deki Özel bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gruplar halinde giden öğrenciler, öncelikle diş hekiminin kendilerine diş bakımında verdiği esprili bilgileri can kulağı ile dinlediler. Diş bakımı, korunması ve kaçınılması gereken konularda diş hekiminin sorularını “Ben günde en az iki kez dişlerimi fırçalıyorum” diye yanıtlayan öğrenciler kolalı içecekleri içmediklerini, her şekerli madde yedikten sonra dişlerini fırçaladıklarını söylediler. 

Çocukların bazılarının korkulu rüyası olan ‘dişçi koltuğu’na rahatça çıkmaları, arkadaşlarının kontrollerini pür dikkat izlemeleri diş hekimini şaşırtırken, çocukların ağızlarına bakılırken tedirginlik göstermemelerine de övgüler düzdü. Diş hekiminin esprili yaklaşımlarının da etkili olduğu kontroller bir şenlik havasında geçerken, çocuklar orada bulunan görevlilere de sevgi gösterisinde bulunarak sarılmaları ve fotoğraf çektirmeleri görülmeye değerdi.

Okul Müdürü Selami Korkmaz, “Çocuklarımız, yaşama, okulda öğrendiklerini uygulamalar desteği ile hazırlanıyorlar. Sağlık, hijyen ve sağlığın korunması konusunda son derece dikkatliler. Bu nedenle bu tür kontrolleri onlar normal karşılıyorlar. Dişlerine gösterdikleri özenin ne denli önemli olduğunun farkındalar ” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar