İngiliz gazetesi Daily Mail’den Alaçatı’ya övgü

  • Aydın Gazete
  • 23 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

2 milyonu aşkın okuyucusu olan gazete, online versiyonunda, Alaçatı’yı konu edinen geniş bir makaleye yer verildi.

Mary Gold imzasıyla yayınlanan makalede Alaçatı, Fransa’nın ünlü sahil beldesi St. Tropez ile kıyaslanarak, “Burası Fransız Rivierası kadar güzel bir yer ancak St.Tropez gibi uçuk ve aptalca  fiyatlara sahip değil.  Burada kaldırım kafeleri tıklım tıklım doluyor, çiftler gün batımında el ele tutuşuyor. 20 Pound’a iki kişi enfes bir akşam yemeği yiyebiliyor” ifadelerine yer verildi.

On yıl öncesine kadar 18 otelin bulunduğu Alaçatı’da şu an çoğu butik olmak üzere 400 otelin bulunduğu belirtilen yazıda Alaçatı’daki bazı butik otellere ve restoranlara özel bir yer verildi. Çeşme ve Alaçatı’nın eşsiz manzarası eşliğinde deniz ürünlerinin sunulduğu restoranlardan övgüyle söz edilen yazıda, Urla’da üretilen ödüllü şarapların, Londra’daki bazı seçkin restoranlarda da servis edildiği belirtildi. 

12 İon kentinden birisi olan Erythrai’ye de yer verilen yazıda, Alaçatı Pazarı’ndaki tezgahlarda satılan otlardan, “Muhteşem” olarak nitelendirilen turşulardan ve hamur işlerinden de söz edilerek, özellikle Alaçatı pazarının ziyaret edilmesi tavsiye ediliyor.

Bilindiği gibi, Çeşme, 7 Ocak 2016 tarihinde de dünyanın en prestijli gazetelerinden New York Times gazetesine de haber olmuş, gidilmesi gereken 52 Yer’ listesinde, Türkiye’den sadece Çeşme, 14. sırada yer almıştı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar