“Kur’an Üzerine Düşünmek” Konferansı Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 17 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) Prof. Dr. Mustafa Yıldırım’ın katılımıyla düzenlediği “Kur’an Üzerine Düşünmek” konulu konferans ilgi gördü.
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nün düzenlediği ve Dokuz Eylül Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nde İslâm Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı “ Kur’an Üzerine Düşünmek” konulu konferans, ADÜ Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.
Akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrencinin katıldığı konferansta, Kur’an-ı Kerimi anlamanın ve doğru yorumlamanın önemi Kur’an-ın neden Arapça indirildiği gibi konulara değinen Prof. Dr. Mustafa Yıldırım, “Kur’an-ın ortaya çıkmasının en önemli amacı düşündürmektir, tabiatta var olan her şey Allah’ın varlığını temsil eder. Allah’ın her yerde olduğunu görmek için gören göz düşünen akıl ve canlı bir kalp gerekir. Kuran caydırıcılığı amaçlar ve Kur’an-ın ahlaki değerleri evrenseldir: Adaletli olun, aldatmayın, hakka girmeyin, zulmetmeyin, yardım edin, paylaşın” dedi.
Konferansta soru cevap bölümünün ardından ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkanı Doç. Dr. Yavuz Kılıç, Prof. Dr. Mustafa Yıldırm’a teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar