Hayvan Severler Yardım İstiyor

  • Aydın Gazete
  • 22 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Hayvan severler adına basın açıklaması yapan Serhat Güner destek için davet etti.

Güner açıklamasında “ Kış aylarında yerel nüfusun azalması ile sokak hayvanlarına destek olanlar azaldığı için aç kalan hayvanlar agresifleşmekte yiyecek aramak için sıklıkla yer değiştirmekte dolayısıyla kasabada yaşayanların sık sık şikayetlerde bulunmasına neden olmaktadır.

Yine yazlıkçılarca terkedilen,çevredeki yerleşim yerlerinden getirilip buraya atılanlarla popülasyonda meydana gelen artıştan kaynaklanan sorunlar,bu konuda ciddi çalışmalar yapılmasını gerektirmektedir.

Sokak Hayvanlarının açlığı giderildiğinde alan değiştirmedikleri ve daha sakin oldukları gözleminden hareketle, her semtte sitede veya sokakta sorumluluk alabilecek gönüllü Hayvan Dostlarını bir araya getirmek,organize olarak düzenli besleme yapmak ve mevcutlar içinde hasta,agresif, kısırlaştırılması gerekenleri tespit etmek amacıyla Yeni Foça’da yaşayan bir gurup Hayvan Dostu olarak,Foça Halk Dayanışması Gurubuyla uzun süredir pazartesi günleri saat 13 te Semerci Kafe de toplanıyoruz.

Okullardan talep gelmesi halinde öğrencilere sokak hayvanları konusunda sunum yapmak ve sevginin başlangıç noktası olan çocuklarda duyarlılık oluşturmaya çalışmaktayız. Çalışmamıza ilgi duyan,Foça Halk dayanışması,Yeni Foça Forum ve yaşam dostu bir gurupla ilçemizin Barınağını ziyaret ettik,mevcut ruhsatsız barınağın kapasitesi üzerinde hayvan barındırması ve koşulların sokaklardan daha iyi olmaması nedeniyle yaşam ortamlarını koruyacak şekilde çabalamak gerektiğine inancımız pekişti.

Kısırlaştırma konusunda Foça Belediyesinden destek almaktayız.Kuduz,iç ve dış parazit aşıları Belediye Veterinerlerince yapılmaktadır. Besleme konusunda bulabildiğimiz destek ölçüsünde sokak beslemelerini yapmaya çabalıyoruz.Ancak ciddi anlamda bir destek ve besleme gönüllüsü bulabilmiş değiliz.Şu anda Gencelli, Bankacılar Sitesi çevresi,Garaj çevresi ile Alize Tatil Köyünden Petre Koyuna kadar olan alanda günlük besleme yapmaktayız.Bu konuda gönüllü arkadaşlara ve besleme materyali (mama ) desteğine ihtiyacımız var. Sokak canlarının çaresizliğine duyarlı olan bütün yaşam dostlarını çabamıza katkı koymaya sorumluluk almaya davet ediyoruz.” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar