SEÇİLEMEYEN VEKİL ADAYINDAN HALKA TEŞEKKÜR

  • Aydın Gazete
  • 10 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

YAKUP FATİH ŞAŞMAZ – İZMİR

AK Parti’nin Tireli İzmir milletvekili adayı Emin Sefa Kayacan, AK Parti İlçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile Tirelilere teşekkür etti. Kayacan, “Milletimiz, 7 Haziran’daki yol kazasını çok iyi yorumlayarak hem Türkiye’nin önünü açtı hem de milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunu bozdu. Milletimiz yüksek feraset sahibi bir yapıya sahiptir. Bazen bizim hoşumuza gitmeyen tercihlerde bulunmuş olsa bile demokrasiye olan inancımız gereği milletimize daima güvenmeliyiz. O, kendisini kimin yöneteceğini, kimi tercih edeceğini bilir. Kendisine layık idarecilerini seçer. Milletimizin serbest iradesine saygı duymak demokrasiye ve hukuka saygının gereğidir. Milletimiz 1 Kasım’da istikrarı, huzuru, güveni, kardeşliği ve birliği seçti. 2023’lü hedeflere AK Parti hükümeti ile barış ve güven içerisinde ulaşmayı hedefledi. Milletimiz vatan bayrak millet diyerek Türk devletinin uygar medeniyetlerle yarışabilmesi için birbirine hasım nazarı ile bakan ideolojik siyaset anlayışından sıyrılarak, AK Parti şemsiyesi altında buluştu. İki seçmenden biri AK Parti’ye oy verirken, Türk milleti dünyaya demokrasi dersi verdi” dedi.

“2 Kasım’dan itibaren önümüzde yeni hedeflerimiz vardır” diyen Kayacan, “Bunlardan en önemlisi birlik, beraberlik ve kardeşlik süreci içerisinde tüm Türkiye’yi kucaklamaktır. Şimdi henüz AK Parti’ye oy veremeyen yüzde 50’lik kesimle ilgilenmek ve onları anlamak zorundayız. Ak Parti’nin vizyon ve misyonunu tanıtmak ve bir masa etrafında Türkiye’yi konuşabilmeyi öğrenmek zorundayız. Birbirimizden korkuları uzaklaştırıp, vatanı bir, bayrağı bir, devleti bir olan ortak değerlerimizde buluşmayı denemek zorundayız. Tek tip olamayacağımızı, farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu, demokrasinin her zaman herkese gerekli olduğunu ve hoşgörü ile hukuka saygı çerçevesinde birbirimize ihtiyacımız olduğunu fark etmek zorundayız. Yaşadığımız coğrafya üzerinde milletimizin yeniden dirilişine fırsat vermek istemeyen, bu uğurda her türlü kirli Bizans oyunlarına tenezzül edip karışıklık ve huzursuzluk çıkaran bir takım dış güçler olduğunu, Türk tarihini yeniden okuyarak öğrenmemiz gerekir. İşte bu yüzden 1 Kasım seçimleri çok önemli tarihi bir milat taşır. Biz listedeki sıralamamız nedeniyle aritmetik olarak seçilemedik ama Tireli hemşerilerimizin gönüllerinin vekili olduk. Bu onur bizim için her şeyin üzerindedir. Bu itibarla Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na verdiğimiz ilçemizi ilgilendiren projelerin takipçisiyiz. 


Başbakanımız büyük bir duyarlılık göstererek bu projelerin gerçekleşeceğini bölgemize ziyaretlerinde, miting alanında açıktan beyan ederek müjdeyi vermişti. Hedefimiz 2023-2053 hedeflerine yürüyen AK Parti ile ortak akıl ve kolektif çalışma içerisinde bulunarak mükemmel bir Tire meydana getirmektir. Bu vesile ile tekrar ilçe teşkilatımın her kademesindeki yol arkadaşlarımın her birine ve tüm Tireli hemşehrilerime teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar