Büyükşehir Seralarında Sebze Yetişmeye Başladı

  • Aydın Gazete
  • 21 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi yönelik gerçekleştirdiği projelerine aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda yaptığı desteklerle  vatandaşların yüzünü güldüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, seracılığın geliştirilmesi noktasında başlatılan proje kapsamında 6 ilçede yüzde 75 hibe destekli 100 adet sera kurulması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sarıgöl’de kurulacak olan 12 adet seradan 8 tanesinin yapımı tamamlandı ve sebze yetiştirilmeye başlandı.

 Çalışmalarla ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde üreticilerimize destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda başlattığımız seracılığın geliştirilmesi projesi doğrultusunda Sarıgöl’de kurulacak olan 12 adet sera için çalışmalarımız devam ediyor. 12 adet seradan 8 tanesi kuruldu ve kurulan seralarda sebze yetiştirilmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimize kırsal desteklerimiz devam edecek” diye konuştu. Sarıgöllü vatandaşlarda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederek, sera desteğinin sürmesini talep ettiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar