MASKİ Elektrik Sistemlerini Yeniliyor

  • Aydın Gazete
  • 21 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, öncelik sırasına göre belirlenen mahallelerde bulunan içme suyu tesislerindeki yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, Akhisar ilçesinin Hamidiye Mahallesi’nde bulunan içme suyu motopomplarına ait enerji nakil hattı binasının elektrik sistemini yeniledi. Yüksek gerilim hattı ayırıcı ile trafo altı alçak gerilim ölçme ve dağıtım panosunu değiştiren MASKİ ekipleri, mahalleye daha kesintisiz içme suyu ulaşmasını sağladı.

Gördes ilçesine bağlı Çiçekli Mahallesi’nde de çalışma yapan ekipler, burada ise enerji nakil hattındaki ayırıcıların bakımını gerçekleştirdiler.  Yapılan işlemle, hattın geçtiği noktalarda elektrik voltajlarının alçalması veya yükselmesine karşı önlem alınarak, elektrik trafolarının koruyucu parafudr ekipmanlarının montajı yapıldı.

Yenileme çalışmalarının tamamlamasıyla birlikte mahallelerin içme suyu tesislerinde olası kesintilere karşı koruyucu önlemler alınmış oldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar