Bombalı saldırıları etkisiz hale getiriyorlar

  • Aydın Gazete
  • 21 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Güvenlik sektörü yaşanan toplumsal hareketlere uygun olarak gelişmeye, yenilikçi ve akılcı ürünlerle pazarı büyütmeye devam ediyor. Gelişen pazarın yeni aktörlerinden bombalı saldırıları engellemek için geliştirilen Entegre Araç Altı Görüntüleme Sistemi, yerin altına gömülerek kullanılıyor. Yere gömülen bu sistem, zorlayıcı fiziki koşullar gibi dış ortam şartlarından etkilenmiyor. 

Entegre Araç Altı Görüntüleme Sistemi’nin olmadığı alanlarda araçların kontrolü, kamera veya ayna yardımı ile sağlanıyor. Ancak bu yöntemlerde araç altının en fazla yarısı görülebiliyor. Arma Kontrol Sistemleri tarafından geliştirilen Araç Altı Görüntüleme Sisteminde ise özel olarak tasarlanan buğu önleyici teknolojisinin yardımıyla aracın altı tam anlamıyla kontrol edilirken ürünün kamerası sayesinde alınan görüntü yüksek çözünürlüklü olarak kaydediliyor. 

Risk önleyici endüstriyel bilgisayarlar 

Endüstriyel bilgisayarlar karmaşık makina ağlarının kontrolü sayesinde bildiğimiz bilgisayarların geliştirilerek veri toplama ve toplanan verilerin analizi, görüntü tanıma, hareket kontrolü gibi özelliklerle donatılmasını ifade ediyor. Güvenlik, test ve otomasyon uygulamalarında kullanılabilen endüstriyel bilgisayarlar kullanım alanına göre yapılandırılıyor. Bir endüstriyel bilgisayar sistemi olan Entegre Araç Altı Görüntüleme Sistemi, 4 led ışığı ve bu ışıkların ortasında konumlandırılmış güvenlik kamerası ile önemli yerlerdeki araç giriş çıkışlarını sıfır hasar ve tam güvenlik anlayışı ile koruma altına alıyor. 

34 ülkenin güvenlik ihtiyacını karşılayan Arma Kontrol Sistemleri CEO’su Koray Kartal, “Güvenlik alanında hizmet veren bir şirket olarak her zaman en iyisini yapmayı ve sektörün imkânlarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Araç Altı Görüntüleme Sistemi de sektörün ihtiyaç duyduğu bir gereksinimdi. İki bölümden oluşan bu sistem araçların altını görüntüleyen kamera ile plaka tanıma özelliğini birbirine bağlıyor. Araç altının fotoğrafını çekiyor ve plakası ile birlikte kaydediyor. Böylece bomba saldırılarının yanında dolandırıcılık ihtimalinin de önüne geçilebiliyor” diye kaydetti. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar