Gürsüt Gıda A.Ş. ’den açıklama

  • Aydın Gazete
  • 20 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 96 firmaya ait 150 ürünün açıklanmasının ardından Gürsüt firmasından liste açıklaması geldi.

Gürsüt Gıda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler, listede yer Gürler Süt ve Gıda Ürünleri firması ile hiçbir ilgilerinin olmadığını söyledi.  Gürsüt Gıda A.Ş. olarak, hijyen ve doğal üretim koşullarına özen gösterdiklerini ifade eden Kosat Gürler, “Listede yer alan firmanın bizim firmamız ile hiçbir şekilde ilgisi ve bağlantısı bulunmamaktadır. Gürsüt sadece kendi adında doğal ve taze ürün üretmeyi kendine felsefe edinmiş bir işletmedir” dedi.

Halk sağlığı ile oynuyorlar

Taklit ve tağşiş yapan firmaların insan sağlığı ile oynadığına değinen Kosat Gürler, “Vatandaşlarımız sağlık ve hijyen koşullarını yerine getirmeyen firmaları uygun fiyatta olduğu için tercih ederek, kendi sağlıkları ile oynuyor. Bakanlığımız, halk sağlığı ile oynayan her firmayı kamuoyuna duyurarak, taklit ve tağşiş yapan firmalara gereken cezayı veriyor. Ancak bu cezalar caydırıcı nitelikte olmadığı için tağşiş yapan firmalar yine üretimlerine aynı şekilde devam ediyor.

Biz Gürsüt Gıda A.Ş. olarak, taze ürün üretme öncülüğünde doğal ve hijyenik üretim koşullarını sonuna kadar yerine getiriyoruz. Bizim için halkın sağlığı ve sağlıklı ürünler üretmek ilk öncelikdir. Gürsüt Gıda A.Ş. Tire’de yaptığı yeni yatırımı ile bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir. Listede yer alan Gürler Süt firması ile hiçbir ilişiğimizde bulunmamaktadır” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar