Ambalaj Atık Kafesleri Yenileniyor

  • Aydın Gazete
  • 16 Aralık 2015
  • 0

Kuşadası Belediyesi, geri dönüşüm firması Özmüşler A.Ş ile işbirliği içerisinde ambalaj atığı kafeslerini yenilemeye başladı.


İlk olarak Yunus Emre Parkı, İnönü Bulvarı, Barbaros Bulvarı, Kemal Arıkan, Burç ve Rıza Saraç sokakları ile eski Jandarma önüne yerleştirilen yeni ambalaj atığı kafesleri kısa süre içerisinde ilçenin tamamına yerleştirilecek.


Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi’ni ziyaret ederek yenilenen ambalaj atığı kafeslerini inceledi. Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin ve Özmüşler Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri A.Ş yetkililerinin de eşlik ettiği ziyarette Başkanı Kayalı, ambalaj atıklarının ayrı toplanması ile ilgili bilgi aldı. Geri dönüşümün önemine dikkat çeken Başkan Kayalı “Bir yandan atıkların azaltılması ve ambalajların ayrı toplanması ile ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüken bir yandan da geri dönüşüme ilişkin eğitim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geri dönüşüm ekonomiye olduğu kadar çevreye ve geleceğe yapılan yatırımdır” dedi.

Başkan Kayalı’yı yeni ambalaj atığı kafesleri ile ilgili bilgilendiren Özmüşler Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Metin Türküsev “Ambalaj atıklarının değerlendirilmesi, tekrar kullanıma kazandırılması ve dönüşümle ilgili bilincin artması adına yapılan çalışmalar çerçevesinde kafeslerde zaman içerisinde oluşan bozulmanın önüne geçilmesi maksadıyla gerçekleştirilen iyileştirme çalışması ve ambalaj atığı noktalarının artırılması amacıyla firmamız tarafından yaptırılan kafeslerin dağıtımına başladık. Yeni kafesler merkezden başlanarak Kuşadası geneline yerleştirilecek. Ayrıca yılbaşından itibaren hazırlanan Ambalaj Atıkları Yönetim Planı çerçevesinde belirlenen pilot bölgelerden başlanarak ambalaj atıklarının ayrı toplanması uygulamasına geçilecek” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar