LİYAKAT Girişimci Çocuk Atölyesi Sakarya’da

  • Aydın Gazete
  • 20 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, çocukların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda başlatabilmek ve çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirebilmek, girişimcilik eko sistemine katkı sağlamak amacı ile “Girişimci Çocuk Atölyesi”  adli çok önemli bir program başlatmıştır.

Bu kapsamda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 10 yaş grubundaki 32 öğrenciye Sakarya Ticaret ve Odası’nda 5 gün süren bir eğitim verilecektir. Öğrenciler Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Adapazarı, Serdivan ve Erenler İlçelerinde bulunan okullardan seçilmiştir.

LİYAKAT çatısı altında projelendirilen “Liyakat Girişimci Çocuk Atölyesi” oryantasyon, girişimcilik temel bilgileri, iş planı hazırlama, yaratıcı potansiyeli açığa çıkartma, yenilik yapma ve eğitici oyunlarla yürütülen ve sonunda katılımcıların bir iş fikri oluşturduğu program kapsamında toplamda 36 saat sürecek olan eğitimin akademik ve teori kısmı Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş, uygulama ve projelendirme kısmi ise Kurumsal İletişim Danışmanı ve Liyakat Koordinatör Üyesi Oya Demir, Girişimci ve Liyakat Yönetim Kurulu Üyesi Cemaliye Utkanlar tarafından verilmektedir. 

Proje Fikirleri Sergisi Serdivan AVM’de

Alanında Türkiye’de ilklerden olan Girişimci Çocuk Atölyesi eğitiminin sonunda, öğrencilerin oluşturdukları proje fikirleri 21-23.12.2016 tarihlerinde saat 10.00-22.00 saatleri arasında Serdivan AVM’de sergilenecektir. Hem girişimcilik hakkında hem de çocukların özgün fikirleri ile oluşturdukları projeler hakkında Sakarya halkı nezdinde farkındalık oluşturulması beklenmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar