Denizli En İyisini Hakediyor

  • Aydın Gazete
  • 20 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 121 Dev Proje kapsamında Aktepe Mahallesi’nden Bozburun Mahallesi’ne taşınarak; modern bir tesisle hizmet verecek olan, asfalt şantiyesi inşaatını inceledi. Şehir dışına taşınacak yeni asfalt şantiyesi çevreci yapısı ile örnek olacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 121 Dev Proje kapsamında şehir dışına çıkartılacak asfalt şantiyesi inşaatında incelemede bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Proje kapsamında açıkladığı ve Aktepe Mahallesi’nden Bozburun Mahallesi’ne taşınarak; modern bir tesisle hizmet verecek asfalt şantiyesi inşaatı hızla devam ediyor. 77 bin metrekare arsaya oturan tesis içerisinde 260 ton/saat kapasiteli asfalt plenti, 400 ton/saat kapasiteli soğuk karışım plenti yer alacak. Kompleks bir yapı olan tesiste kademe binası, atölye, akaryakıt istasyonu, malzeme depoları ve 5000 tonluk yer altı bitüm stok deposu bulunacak.

Eski tesis günümüz ihtiyacını karşılayamıyordu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bozburun Mahallesi’nde yapımına başlanan asfalt şantiyesinde incelemede bulundu. Başkan Zolan’a Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy ve Ali Aydın eşlik etti. Çalışanlarla bir süre sohbet eden Başkan Zolan, “Asfalt şantiyesi, 121 Dev Projemizin en önemli ayaklarından bir tanesini teşkil ediyor. Eski tesis şehir içinde kaldığı için rahatsızlık yaratıyordu ve günümüz ihtiyacını karşılayamıyordu. Bu nedenle kullanılan malzemesi ve depolama alanıyla Denizlimize yeni bir tesis kazandırmak için harekete geçtik” dedi.

“Denizli en iyisini hak ediyor”

Başkan Zolan, projenin kısa sürede hayata geçirileceği müjdesini vererek, şunları söyledi: “Tüm ekibimizin gayretiyle çalışmalar büyük bir hızla sürüyor. Bozburun Mahallesi’ne taşıdığımız tesisimiz doğalgazla çalışacak ve Denizlimizin tamamındaki asfalt ihtiyacını Avrupa standartlarının üzerinde bir

kaliteyle karşılayacak. Ulaşım ve yol kalitesi bir kentin en önemli niteliklerinden bir tanesi. Denizli her alanda olduğu gibi ulaşım anlamında da en iyisini hak ediyor.”

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar