Adım Adım Mutluluk

  • Aydın Gazete
  • 19 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Proje kapsamında okulda tuvalet onarımlarının ve elektrik düzenlemelerinin yapılması, temel okul ihtiyaçların giderilmesi, ana sınıfının tekrardan yapılması ve okul bahçesine oyun parkı kurulması vardı. Ege Orman Vakfı’nın desteğiyle okul bahçesine, öğrenciler ve rötaraktörlerle birlikte fidan dikimi yapıldı. Çapa Yapı, Cam Merkezi ve Tenker İnşaat sponsorluğunda okulun tuvaletleri ve genel tadilatlar yapıldı.

‘Çocuklara Sürpriz Etkinlikler’

Bu teknik değişikliklerin yanında 3-4 Aralık tarihinde projenin en büyük adımı olarak çocuklar ile etkinlikler gerçekleştirildi. Maske boyama, kavanozdan kar küresi, içi şeker ve oyuncak dolu sürpriz çanta yapımı, okul duvarına el baskıları, drama çalışmaları, kırtasiye gereçlerinin hediye edilmesi ve çeşitli bahçe oyunları gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Bahçede pamuk şeker ve macuncu gün boyu etkinliklere destek oldu. Dış doktoru Efe Aksoy tarafından, öğrencilerin dış sağlığı kontrolleri yapıldı ve dış sağlığı eğitimi verildi.

‘Veliler de unutulmadı’

Pedagog Ayşen Özenç, velilere anne-çocuk iletişimi hakkında eğitim verdi. Uzman diyetisyen Ayşen Arıcan Öz tarafından da sağlıklı beslenmeyle ilgili velilere ve küçüklere eğitim verildi.

Projenin etkinlik takvimi tamamlanmış olsa da okul onarımları ve eksiklerin giderilmesiyle ilgili çalışmalar en kısa sürede tamamlanmak üzere devam etmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar