Okumaya Geldik, Yolunmaya Değil

  • Aydın Gazete
  • 22 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gazete Haber Merkezi

Söke’de öğrenim gören öğrencilerin ev kiraları ve yurt ücretleri ile ilgili başlattıkları girişimler sosyal medyada yeni bir boyut kazandı.

Haber merkezimize ulaşarak konu ile ilgili sıkıntılarını dile getiren öğrenciler “Müşteri değil, öğrenciyiz” diyerek Söke’li vatandaşları duyarlı olmaya davet ettiler. 

Aydın Gazetenin konu ile ilgili haberinin geniş bir kitleden yankı bulması üzerine öğrenciler yaptıkları girişimi bir adım öteye taşımaya karar verdiler. Sosyal medya üzerinden örgütlenen öğrenciler okulların başlamasının ardından Söke Hükümet Meydanında bir protesto gösterisi düzenlemeyi planlıyorlar. 

Öğrencilerin bu gösteriyi duyurmaları üzerine bir çok sivil toplum kuruluşu ve şahsın da destek vermesi dikkat çekici bir ayrıntı oldu. 

Konu ile ilgili görüşlerini belirten öğrenciler kiraların mülk sahibi ile kiracı arasında olan özel bir anlaşma olması nedeniyle değişmeyeceğini ancak öğrencilerin yapacakları harcamaları minimum düzeye indirerek tepki göstermeleri gerektiğini ifade etti. 

Ev kiralarının şahsa özel olması nedeniyle denetlenemeyeceğini ancak yurt ücretlerinin resmi kurumlarca denetlenebileceğini ifade eden öğrenciler konu ile ilgili milli eğitim müdürlüğü ve kaymakamlık ile görüşmeler yapacaklarını söylediler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar