Zaten Güzeldi Kar İle Nefes Kesici Oldu

  • Aydın Gazete
  • 11 Ocak 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ekodosd Açıklaması;

Türkiye’nin hemen her yerini etkileyen ağır kış koşulları, antik adı LATMOS olan Beşparmak Dağları’nı da karlar altında bıraktı. Aşırı sıcak geçen yaz aylarından sonra, son aylara kadar devam eden kuraklık LATMOS coğrafyasını derinden etkilemişti. Dağda özgürce dolaşan yerli hayvanlar yeşil ota hasret kalmışlardı. 

Birden bastıran soğuklar ve ardından gelen kar, Beşparmak Dağları’nı beyazlıklar içinde bıraktı. Kuraklık nedeniyle tek tük ot bulabilen yerel hayvanlar, şimdi de beyaz örtüyle kaplanan coğrafyada sıkıntılı günler yaşıyor. Yola yakın olan hayvanlara sahipleri tarafından getirilen samanlar verilirken, yüksekte olan hayvanların şansı havaların iyi gitmesine bağlı. Kar üzerindeki yaban hayvanlarının izlerine bakıldığında, hepsinin bir süre daha sıkıntılı günler yaşayacağı görülüyor.

Karla buluşan Antik Dönem’in kutsal tapınakları, kaleleri görenleri etkileyecek manzaralar oluşturmuş. Dışarıdan gelenler için muhteşem olan manzaralar, yereldeki insanlar için pek öyle görünmüyor. Sevindirici olanı ise karın, yağmurun ve suyun kısa bir süre sonra LATMOS’un yaşamına canlılık getireceği…

Elektrik Faturası 80 TL Üzeri Gelenlere AYDEM’den Uyarı


.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar